Usługi – STARS★dent stomatolog Wrocław

Przedstawiamy szeroki zakres usług gabinetów stomatologicznych STARS*dent. U nas znajdą Państwo kompleksową opiekę – nasze gabinety to dobry stomatolog, ale i protetyk, ortodonta, chirurg stomatologiczny.

Protetyka Stomatologiczna

Protetyka stomatologiczna to dział stomatologii, który zajmuje się odbudową utraconych tkanek zębów za pomocą konstrukcji typu onlay,  inlay, licówek, koron i mostów, uzupełnień  ruchomych częściowych i całkowitych, oraz implantów. Swoim pracom protetycznym stawiamy wysokie wymagania czynnościowe i estetyczne, a zadowolenie pacjentów jest dla nas inspiracją do ulepszania metod naszej pracy. Zrozumienie i uwzględnienie osobistych oczekiwań estetycznych i czynnościowych jest naszą dewizą. Dlatego dużą wagę przywiązujemy do fazy diagnostycznej. Jest ona najbardziej kreatywną i interaktywną częścią całego leczenia. Stomatolog wykonuje fotografie i określa wizerunek estetyczny pacjenta, a diagnostyczne uzupełnienia tymczasowe  pozwalają na wizualizację przyszłego efektu leczenia. Dzięki doświadczonym specjalistom umożliwiamy przywrócenie prawidłowej funkcji żucia oraz pięknego i pełnego uśmiechu.

 • Inlay, onlay
 • Licówki
 • Korony i mosty
 • Protezy ruchome
 • Częściowe
 • Całkowite
 • Implanty
Implantoprotetyka

Po zakończeniu procesu integracji implantu z kością (od 3 do 6 miesięcy) przeprowadzane jest ostateczne leczenie protetyczne, a więc wykonywanie uzupełnień opartych na implantach (np. korony, mosty, protezy).

Implanty wrocław

Leczenie zaburzeń stawów skroniowo-żuchwowych

Zaburzenia stawów skroniowo-żuchwowych-to szereg zaburzeń przejawiających się występowaniem objawów bezbólowych (akustycznych i ruchowych)oraz bólowych (występujących okresowo lub stale) w obrębie głowy, szyji, a czasami w obrębie całego organizmu. Z uwagi na to prowadzimy leczenie interdyscyplinarne, łącząc pracę lekarza stomatologa z lekarzami innych specjalności, a także z terapeutą manualnym, osteopatą i psychologiem.

Leczenie pacjentów z patologicznym starciem zębów

Bruksizm jest to zaburzenie układu ruchowego narządu żucia polegające na patologicznym tarciu zębami żuchwy o zęby szczęki. Schorzenie to, najsilniej daje o sobie znać w nocy. Nieleczony bruksizm może doprowadzić do utraty zębów, problemów z kręgosłupem, silnych migren. STARS*dent dobry stomatolog: Bruksizm - patologiczne starcie zębów -stan przed leczeniem W leczenie bruksizmu  lekarz stomatolog musi współdziałać z lekarzami kilku specjalności, po przeprowadzeniu niezbędnych badań diagnozujących zespół bólowo-dysfunkcyjny zaleca się odpowiednie leczenie tj. zastosowanie szyny relaksującej, masaże mięśni twarzy.

płytka zgryzowa

Stomatologia zachowawcza i estetyczna

Stomatologia zachowawcza zajmuje się zachowaniem zębów w ich naturalnym kształcie i kolorze. Dziedzinę tę łączy zapobieganie oraz leczenie skutków najbardziej rozpowszechnionej choroby zębów jaką jest próchnica. W naszych gabinetach każdy stomatolog wykorzystuje najnowszej generacji materiały do estetycznej odbudowy zębów, jak również wysokiej jakości miejscowo działających środków znieczulających dostosowanych do wieku oraz zdrowia ogólnego Pacjenta.

 • profesjonalna odbudowa zębów materiałami kompozytowym nowej generacji,
 • wybielanie zębów,
 • usuwanie kamienia nazębnego,
 • piaskowanie,
 • lakowanie zębów
Profesjonalne wybielanie zębów

Stosujemy dwie metody wybielania zebów: nakładkową oraz gabinetową. Metoda nakładkowa polega na wykonaniu dla Pacjenta indywidualnej szyny wybielającej (górnej i dolnej), która jest nośnikiem preparatu wybielającego o niższym stężeniu umożliwiającym przeprowadzanie zabiegu wybielania w domu (szyny wraz z preparatem zakłada się na noc przez 10-14 dni). Metoda gabinetowa – przeprowadza ją lekarz stomatolog, który aplikuje bezpośrednio na zęby preparat wybielający o wysokim stężeniu. Preparat ten jest dodatkowo aktywowany chemicznie, tak aby efekt wybielenia zębów nastąpił już po pierwszej wizycie (po około 1,5 godzinie).

więcej informacji

wybielanie zębów wrocław, profesjonalne wybielanie zębów

 

Endodoncja mikroskopowa (leczenie kanałowe)

Wychodząc naprzeciw światowym standardom, aby zapewnić najwyższą jakość leczenia kanałowego nasi lekarze endodonci posługują się wysokiej klasy narzędziami. Wykorzystują mikroskop zabiegowy, który pozwala powiększyć pole zabiegowe do 27 razy i oświetlić je dodatkowo niezależnym źródłem silnego światła. Umożliwia to nie tylko perfekcyjne opracowanie i wypełnienie kanałów korzeniowych, lecz również umożliwia wykonanie wielu trudnych zabiegów takich jak:

 • usunięcie złamanego narzędzia z kanału,
 • ponowne wyleczenie niepoprawnie wypełnionego kanału korzeniowego,
 • odnalezienie ujścia i wypełnienie dodatkowego kanału korzeniowego.

Często zęby kwalifikowane do usunięcia, mogą być uratowane dzięki endodoncji mikroskopowej.

leczenie zębów pod mikroskopem, stomatolog Wrocław

Stomatologia dziecięca

W naszych gabinetach wychodząc naprzeciw najbardziej bojaźliwym małym Pacjentom przeprowadzamy wizyty adaptacyjne mające na celu przezwyciężenie strachu przed zabiegiem. Dobry stomatolog Wrocław Leczenie najmłodszych Pacjentów przeprowadzane jest z zastosowaniem zachęcających do leczenia metod tj.: znieczulenie żelowe, kolorowe wypełnienia, odznaki Dzielnego Pacjenta oraz szeregu nagród dla najodważniejszych. Zapewniamy, że pierwsza wizyta u stomatologa będzie przyjemna i bezstresowa zarówno dla dziecka jak i dla rodziców!

Profilaktyka stomatologiczna

Proponujemy Państwu zabiegi profesjonalnego oczyszczania jamy ustnej z zastosowaniem ultradźwięków oraz piaskowaniem. Zapewniamy indywidualny instruktaż higieny jamy ustnej wraz z doborem szczoteczki, pasty oraz innych środków do pielęgnacji jamy ustnej. Przeprowadzamy również program profilaktyczno-leczniczy w ścisłej współpracy z lekarzem ginekologiem. Dentysta Wrocław

 

Chirurgia Stomatologiczna

Chirurgia stomatologiczna obejmuje różnorodne zabiegi w obrębie jamy ustnej oraz jej okolicach, to nie tylko zabiegi ekstrakcji (usuwania) zębów, to także specjalność wspomagająca inne dziedziny stomatologii tj. endodoncja, protetyka, periodontologia, implantologia. Proponujemy Państwu pełen zakres zabiegów z dziedziny chirurgii stomatologicznej, które chirurg stomatolog wykonuje z wykorzystaniem bezpiecznych oraz skutecznych znieczuleń miejscowych.

więcej – Nowoczesna chirurgia stomatologiczna

Diagnostyka radiologiczna
 • RTG pantomografia zębów 2D
 • RTG ortodontyczne 2D (panorama + cefalometria tylno-boczne)
 • Zdjęcie wewnątrzustne RVG punktowe z zapisem CD
 • RTG panoramiczne
Ortodoncja

Serdecznie zapraszamy na konsultację ortodontyczną, na której lekarz wykonuję analizę uśmiechu na podstawie badania wewnątrzustnego, modeli diagnostycznych i zdjęć rentgenowskich oraz rekomenduje najbardziej korzystny dla Pacjenta rodzaj aparatu stałego. Invisialign, aparat Invisialign

Poszerzamy zakres badań rentgenowskich o rtg panoramiczne! W myśl łacińskiej sentencji: “Dobra diagnoza podstawą dobrego leczenia” już na pierwszej wizycie zachęcamy do wykonania rtg panoramicznego, które uwidacznia stan całego uzębienia łącznie ze stawami skroniowo-żuchwowego oraz zatokami szczękowymi. Zdjęcie pantomograficzne zębów, wykonujemy w celu oceny ogólnego stanu zdrowia zębów: obecności próchnicy, jakości leczenia kanałowego, jakości wypełnień, obecności zmian zapalnych.

Dodatkowe informacje:  Stomatolog Wrocław - Zdjęcie pantomograficzne zębów opis urządzenia CS 8100