Profesjonalne wybielanie zębów

p

Wybielanie zębów w STARSdent Wrocław odbywa się przy użyciu dwóch metod: nakładkowej oraz gabinetowej. Metoda nakładkowa polega na wykonaniu dla Pacjenta indywidualnej szyny wybielającej (górnej i dolnej), która jest nośnikiem preparatu wybielającego o niższym stężeniu umożliwiającym przeprowadzanie zabiegu wybielania w domu (szyny wraz z preparatem zakłada się na noc przez 10-14 dni). Metoda gabinetowa – przeprowadzana jest przez lekarza stomatologa, który aplikuje bezpośrednio na zęby preparat wybielający o wysokim stężeniu. Preparat ten jest dodatkowo aktywowany chemicznie, tak aby efekt wybielenia zębów nastąpił już po pierwszej wizycie (po około 1,5 godzinie).

Przy każdej z metod wybielania zębów, niezależnie również od rodzaju aktywatora należny wziąć pod uwagę możliwość wystąpienia wrażliwości zębów po zabiegu. 

Efekt wybielania zębów zależy od podatności szkliwa na działanie nadtlenku wodoru (substancja aktywna w preparatach wybielających), a długość jego utrzymania zależy od diety Pacjenta (kawa, herbata, wino, tytoń),  a także od metod higienizacji domowej zębów (częstość szczotkowania, czyszczenie nicią dentystyczną itp.). Dla utrzymania długofalowego efektu zalecane jest wybielanie co 12 miesięcy (tzw. dawka przypominająca).

Jeżeli Pacjent stosuje się do opisanych przez lekarza stomatologa zaleceń zarówno przed jak i po zabiegu wybielania oraz jeśli metoda wybielania jest dostosowana indywidualnie dla Pacjenta wybielanie zębów jest bezpiecznym zabiegiem.

Przed każda z tych metod wybielania należy przeprowadzić badanie stomatologiczne, które wykluczy ewentualne ubytki próchnicowe, kamień nazębny, ubytki przyszyjkowe, które przed zabiegiem wybielania należy wyleczyć.

 

WYBIELANIE ZĘBÓW WROCŁAW

 Cena

Wybielanie zęba martwego

300 zł

Każda dodatkowa wizyta

50 zł

szczęka i żuchwa (wybielanie nakładkowe)

850 zł

nowa niższa cena!

Dodatkowe strzykawki (wybielanie nakładkowe)

100 zł

Profesjonalne wybielanie zębów szczęka i żuchwa (metoda gabinetowa)

1 200 zł

Dodatkowa wizyta przy wybielaniu

400 zł