Stomatolog, dentysta Wrocław – Gabinet Stomatologiczny STARSDENT

Ortodonta - leczenie ortodontyczne
w Naszej klinice stomatologicznej
we Wrocławiu

Wyrównanie i prawidłowe ustawienie zębów w łukach zębowych co niewątpliwie wpływa na poprawę estetyki uśmiechu Pacjentów. Badania statystyczne wykazują, iż ponad 60 procent Polaków ma wadę zgryzu.  Niestety to nie tylko defekt estetyczny. Prawidłowo skorygowany zgryz eliminuje lub w znaczny sposób ogranicza choroby przyzębia, ścieranie zębów, nieprawidłowości wymowy, przeciążenia zębowe czy bóle związane z nieprawidłową pracą stawów skroniowo-żuchwowych.

Dzięki dynamicznemu rozwojowi współczesnej ortodoncji którą praktykujemy we Wrocławiu, piękny i równy uśmiech jest możliwy zarówno u małych dzieci jak i dorosłych!

Nieprawidłowości w ustawieniu zębów można zauważyć już po pojawieniu się pierwszych zębów stałych (6-8 lat). Jest to idealny czas na kontrolę ortodontyczną, dzięki której nasze pociechy mogą uniknąć problemów z próchnicą czy wadą wymowy.

Z kolei około 12 roku życia (faza wzrostu) to najkorzystniejszy moment na  leczenie ortodontyczne aparatem stałym. W tym okresie można liczyć na szybkie i długotrwałe efekty leczenia ortodontycznego.

Coraz częściej osoby dorosłe świadome korzyści leczenia ortodontycznego decydują się na montaż aparatu stałego.

Żaden wiek nie jest barierą do rozpoczęcia leczenia ortodontycznego!

Serdecznie zapraszamy na konsultację ortodontyczną do Wrocławskiej kliniki Stars*dent, na której lekarz wykonuję analizę uśmiechu na podstawie badania wewnątrz ustnego, modeli diagnostycznych i zdjęć rentgenowskich. Po obszernych konsultacjach rekomenduje się najbardziej korzystny dla Pacjenta rodzaj aparatu stałego.

 

Rodzaje Aparatów Ortodontycznych
w Stars*dent

Aparat stały metalowy standardowy

Aparat stały metalowy standardowy – najczęściej stosowany i spotykany aparat na zębach Pacjentów. Na powierzchnię zębów lekarz nakleja metalowe zamki. Każdy zamek posiada slot, w który ortodonta wkłada łuk i przywiązuje go ligaturami (gumkami).

 

Aparat stały estetyczny standardowy 

Aparat stały estetyczny standardowy – zamki tego aparatu wykonane są z kompozytu lub białej ceramiki, dzięki czemu w ustach Pacjentów wyglądają bardzo estetycznie.

 

Aparat stały samoligaturujący

Aparat stały samoligaturujący aparat ten posiada nowoczesny system zamków, przez co leczenie ortodontyczne trwa krócej oraz umożliwia rzadsze wizyty kontrolne.

 

Aparat retencyjny (retainer)

Aparat retencyjny – może być ruchomy lub stały a jego zadaniem jest przystosowanie zębów i dziąseł do nowego ustawienia oraz utrwalenie efektów leczenia ortodontycznego. Po zakończeniu leczenia ortodontycznego konieczna jest faza leczenia retencyjnego.

Invisialign, aparat Invisialign

System Invisalign – to alternatywa dla klasycznych aparatów stałych. Podstawę systemu tworzą przeźroczyste nakładki projektowane indywidualnie do zgryzu Pacjenta na podstawie cyfrowych wycisków. W trakcie leczenia Pacjent zakłada na zęby od 12 do 48 specjalnie wyprofilowanych szyn – w zależności od występującej wady zgryzu – aż do wyrównania zębów. Każda szyna Invisialign noszona jest przez 2 tygodnie, po czym wymienia się ją na nową. Zaletą tego systemu jest dyskrecja, jak również możliwość wyjęcia szyny w każdej chwili np. podczas jedzenia czy mycia zębów.

Kiedy powinna odbyć się pierwsza wizyta u ortodonty?

Często rodzice zastanawiają się, kiedy powinna odbyć się pierwsza wizyta u ortodonty? Tak naprawdę dobrym czasem jest rozpoczęcie wymiany uzębienia mieszanego na stałe – około 6-7 roku życia. Jednak, czasem konsultacja ortodontyczna potrzebna jest dużo wcześniej. Objawami, które wskazują na potrzebę pilnej konsultacji ortodontycznej u dziecka jsą: – stale otwarta buzia; – oddychanie przez usta; – szkodliwe nawyki, takie jak ssanie kciuka, przedłużone ssanie smoczka, obgryzanie paznokci czy ołówków; – przedwczesna utrata zębów mlecznych, głównie z powodu próchnicy – nadmiernie wysunięta bądź cofnięta brudka; – wady wymowy; – brak miejsca na zęby, bądź za duże szpary między zębami. W wieku przedszkolnym najważniejsza jest profilaktyki i usunięcie szkodliwych nawyków. Bardzo ważna jest też dieta zawierająca dużo twardych pokarmów, gdyż to właśnie one wspomagają kształtowanie się prawidłowo zgryzu i kości.

Kiedy rozpocząć leczenie aparatami ruchomymi?

Rodzice często zadają pytanie – kiedy rozpocząć leczenie aparatami ruchomymi? Dobrym momentem na rozpoczęcie takiego leczenia jest okres uzębienia mieszanego, kiedy mamy część zębów mlecznych i część zębów stałych. Wtedy to, możemy wyleczyć tak naprawdę większość wad zgryzu. Podczas takiego leczenia, bardzo ważna jest współpraca z rodzicami Pacjenta. Aby leczenie było efektywne konieczne jest noszenie aparatu całą noc i kilka godzin wciągu dnia. Ważne są też regularne wizyty kontrolne, wtedy to ortodonta sprawdza postępy leczenia i dostosowuje aparat. Leczenie ortodontyczne w wieku dziecięcym i młodzieńczym jest szybsze, łatwiejsze i daje lepsze efekty niż leczenie w wieku dorosłym. W dzieciństwie bowiem kształtują się kości części twarzowej czaszki – warto wykorzystać ten czas na modyfikowanie wzrostu szczęki czy żuchwy. Często dzięki temu możemy uniknąć usuwania zębów w przyszłości bądź nawet operacji chirurgicznych.

Usługa Cena

ORTODONCJA

Konsultacja ortodontyczna

250 zł

Konsultacja ortodontyczna + plan leczenia

300 zł

Demontaż aparatu stałego (1 łuk) 

300 zł

Retainer stały (1łuk)

550 zł

Retainer stały gold (hipoalergiczny) (1łuk)  

850 zł

Szyna retencyjna ruchoma

 300 zł

Szyna podnosząca zwarcie

560-1 000 zł 

Kontrola ortodontyczna

250 zł

Kontrola aparatu ruchomego 

100 zł

Kontrola retencji ortodontycznej 

50 zł

Damon Metalowy Q2 (1 łuk)

3700 zł

Damon Clear (1 łuk)

4200 zł

System Invisalign full 

16 000 zł

System Invisalign lite (2 łuki)

12 000 zł

System Invisalign lite (1 łuk)

9 000 zł

System Invisalign i7  (2 łuki)

7 000 zł

System Invisalign i7 (1 łuk)

5 500 zł

Kontrola aparatu Invisalign 

100 zł

System retencyjny Vivera (2 łuki)

2 600 zł

System retencyjny Vivera ( 1łuk)

1 900 zł

Płytka Schwarza

700 zł

Call Now ButtonZadzwoń