Ortodonta - leczenie ortodontyczne
w Naszej klinice stomatologicznej
we Wrocławiu

Wyrównanie i prawidłowe ustawienie zębów w łukach zębowych co niewątpliwie wpływa na poprawę estetyki uśmiechu Pacjentów. Badania statystyczne wykazują, iż ponad 60 procent Polaków ma wadę zgryzu.  Niestety to nie tylko defekt estetyczny. Prawidłowo skorygowany zgryz eliminuje lub w znaczny sposób ogranicza choroby przyzębia, ścieranie zębów, nieprawidłowości wymowy, przeciążenia zębowe czy bóle związane z nieprawidłową pracą stawów skroniowo-żuchwowych.

Dzięki dynamicznemu rozwojowi współczesnej ortodoncji którą praktykujemy we Wrocławiu, piękny i równy uśmiech jest możliwy zarówno u małych dzieci jak i dorosłych!

Nieprawidłowości w ustawieniu zębów można zauważyć już po pojawieniu się pierwszych zębów stałych (6-8 lat). Jest to idealny czas na kontrolę ortodontyczną, dzięki której nasze pociechy mogą uniknąć problemów z próchnicą czy wadą wymowy.

Z kolei około 12 roku życia (faza wzrostu) to najkorzystniejszy moment na  leczenie ortodontyczne aparatem stałym. W tym okresie można liczyć na szybkie i długotrwałe efekty leczenia ortodontycznego.

Coraz częściej osoby dorosłe świadome korzyści leczenia ortodontycznego decydują się na montaż aparatu stałego.

Żaden wiek nie jest barierą do rozpoczęcia leczenia ortodontycznego!

Serdecznie zapraszamy na konsultację ortodontyczną do Wrocławskiej kliniki Stars*dent, na której lekarz wykonuję analizę uśmiechu na podstawie badania wewnątrz ustnego, modeli diagnostycznych i zdjęć rentgenowskich. Po obszernych konsultacjach rekomenduje się najbardziej korzystny dla Pacjenta rodzaj aparatu stałego.

Rodzaje Aparatów Ortodontycznych
w Stars*dent

Aparat stały metalowy standardowy

Aparat stały metalowy standardowy – najczęściej stosowany i spotykany aparat na zębach Pacjentów. Na powierzchnię zębów lekarz nakleja metalowe zamki. Każdy zamek posiada slot, w który ortodonta wkłada łuk i przywiązuje go ligaturami (gumkami).

Aparat stały estetyczny standardowy

Aparat stały estetyczny standardowy – zamki tego aparatu wykonane są z kompozytu lub białej ceramiki, dzięki czemu w ustach Pacjentów wyglądają bardzo estetycznie.

Aparat stały samoligaturujący

Aparat stały samoligaturujący aparat ten posiada nowoczesny system zamków, przez co leczenie ortodontyczne trwa krócej oraz umożliwia rzadsze wizyty kontrolne.

Aparat retencyjny (retainer)

Aparat retencyjny – może być ruchomy lub stały a jego zadaniem jest przystosowanie zębów i dziąseł do nowego ustawienia oraz utrwalenie efektów leczenia ortodontycznego. Po zakończeniu leczenia ortodontycznego konieczna jest faza leczenia retencyjnego.

Incognito

System incognito to system aparatów stałych mocowanych do wewnętrznej części zębów (od strony języka). Są to całkowicie niewidoczne aparaty idealne dla Pacjentów z dużym poczuciem estetyki, którzy nie chcą lub nie mogą pozwolić sobie na standardowy aparat np. z powodu wykonywanego zawodu. Jest to najdroższy system ortodontyczny. Jego cena wynika głównie z faktu zastosowania złotych zamków tworzonych indywidualnie dla każdego Pacjenta w zagranicznym laboratorium.

Invisialign, aparat Invisialign

System Invisialign – to alternatywa dla klasycznych aparatów stałych. Podstawę systemu tworzą przeźroczyste nakładki projektowane indywidualnie do zgryzu Pacjenta na podstawie cyfrowych wycisków. W trakcie leczenia Pacjent zakłada na zęby od 12 do 48 specjalnie wyprofilowanych szyn – w zależności od występującej wady zgryzu – aż do wyrównania zębów. Każda szyna Invisialign noszona jest przez 2 tygodnie, po czym wymienia się ją na nową. Zaletą tego systemu jest dyskrecja, jak również możliwość wyjęcia szyny w każdej chwili np. podczas jedzenia czy mycia zębów.

Cennik - ortodonta

UsługaCena

ORTODONCJA

Konsultacja ortodontyczna

130 zł

Aparat stały metalowy standardowy (1 łuk)

2000 zł

Aparat stały estetyczny standardowy (1 łuk)

2700 zł

Aparat stały samoligaturujący metalowy (1 łuk)

2500 zł

Aparat stały samoligaturujący estetyczny (1 łuk)

3000 zł

Aparat Clarity Ultra samoligaturujący

4000 zł

Retainer stały (1 łuk)

350 zł

Szyna retencyjna ruchoma (1szt)

300 zł

Kontrola ortodontyczna aparatu estetycznego

150 zł

Kontrola ortodontyczna aparatu metalowego

130 zł

System Incognito (1 łuk)

9000 zł

System incognito light (1 łuk)

7000 zł

Kontrola ortodontyczna aparatu Incognito

200 zł

System Invisialign full

16000 zł

System Invisialign light

12000 zł

Kontrola Ivisialign

50 zł

Retencja ortodontyczna końcowa (2 łuki)

1560 zł

Demontaż aparatu stałego (1 łuk)

100 zł