• ul. Strzegomska 3B/3C/3U
  • 53-611 Wrocław

Dwie dekady temu aparaty ortodontyczne zarezerwowane były tylko dla dzieci. Obecnie pięćdziesięciolatek z drutami na zębach nikogo nie dziwi. Bynajmniej nie tylko o urodę tu chodzi, bo prawidłowy zgryz to zdrowe zęby.

Spis treści:
Udostępnij:

Ładny uśmiech sprawia, że czujemy się atrakcyjni, mamy poczucie własnej wartości ale też nasze zdrowie fizyczne jest w dobrej kondycji.

Ubytki zębów, braki zębowe i krzywy zgryz są przyczyną wielu zaburzeń trawiennych. Mogą też wywoływać dolegliwości w stawach skroniowo-żuchwowych a co za tym idzie bóle głowy, mięśni, uszu.

Coraz szersza świadomość powikłań zaczynających się w jamie ustnej sprawia, że do ortodontów zgłaszają się osoby starsze, z brakami zębowymi ,które przed leczeniem protetycznym potrzebują prawidłowego ustawienia zębów aparatem ortodontycznym.

Zanim założysz aparat

Dokumentacja zdjęciowa

Przed leczeniem wykonywana jest seria zdjęć fotograficznych aby zarejestrować stan wyjściowy. Wykonujemy także zdjęcia pantomograficzne i boczne głowy obrazujące kości szczęk i stawy skroniowo-żuchwowe. Są one podstawą do zaplanowania leczenia ortodontycznego.

Konieczne zabiegi

Przed założeniem aparatu koniecznie należy wyleczyć próchnicę, wymienić stare nieszczelne wypełnienia, zweryfikować i ewentualnie ponownie przeleczyć zęby leczone kanałowo, usunąć kamień i osad i wyleczyć ewentualne zapalenia przyzębia.

Wyciski

Do zaplanowania leczenia ortodontycznego a także rejestracji stanu wyjściowego potrzebne są modele gipsowe, które wykonujemy na podstawie wycisków alginowych .

 

Planowanie leczenia

Mając komplet badań lekarz wspólnie z pacjentem podejmuje decyzję o sposobie leczenia. Wskazuje również jakie leczenie interdyscyplinarne należy wdrożyć w danym przypadku. Na tym etapie zapada także decyzja o rodzaju aparatu, długości leczenia. W zależności od rodzaju aparatu możliwe jest też przeprowadzenie wizualizacji efektu leczenia. Nie zależnie od rodzaju noszonego aparatu w trakcie leczenia potrzebne są regularne wizyty kontrolne, a po jego zakończeniu konieczne jest wykonanie retencji aby utrzymać efekt leczenia.

Ile to kosztuje?

Wykonanie modeli gipsowych i zdjęć to koszt około 300 złotych. Koszty leczenia stomatologicznego przed założenie aparatu zależą od stanu jamy ustnej pacjenta.

Aparaty zewnętrzne i wewnętrzne:

Ceny aparatów metalowych zaczynają się od 1,5 tysiąca złotych za jeden, ale aparaty nowej generacji kosztują od 2-3 tysięcy złotych .Aparaty zewnętrzne kosmetyczne wykonane z kryształu prawie niewidoczne to koszt 2,5-5 tysięcy złotych za łuk. Aparaty montowane po wewnętrznej stronie zębów są w cenie od 5-9 tysięcy złotych za łuk.

Masz problem z zębami?

Zarezerwuj wizytę i odzyskaj komfort.

Anna Grabowska-Gryga
Anna Grabowska-Gryga
Jestem absolwentką Uniwersytetu Medycznego im. Piastów Ślaskich we Wrocławiu. Swoją wiedzę z zakresu stomatologii już od czasów studiów poszerzałam uczestnicząc w specjalistycznych zabiegach przeprowadzanych w Gabinetach Stomatologicznych Starsdent.

Może Ci sie spodobać

bruksizm