Stomatolog, dentysta Wrocław – Gabinet Stomatologiczny STARSDENT

PROTETYKA

Protetyka stomatologiczna to dział stomatologii, który zajmuje się odbudową utraconych tkanek zębów za pomocą konstrukcji typu onlay,  inlay, licówek, koron i mostów, uzupełnień  ruchomych częściowych i całkowitych, oraz implantów. 

Swoim pracom protetycznym stawiamy wysokie wymagania czynnościowe i estetyczne, a zadowolenie pacjentów jest dla nas inspiracją do ulepszania metod naszej pracy. Zrozumienie i uwzględnienie osobistych oczekiwań estetycznych i czynnościowych jest naszą dewizą. Dlatego dużą wagę przywiązujemy do fazy diagnostycznej. Jest ona najbardziej kreatywną i interaktywną częścią całego leczenia. Stomatolog wykonuje fotografie i określa wizerunek estetyczny pacjenta, a diagnostyczne uzupełnienia tymczasowe  pozwalają na wizualizację przyszłego efektu leczenia.

Dzięki doświadczonym specjalistom umożliwiamy przywrócenie prawidłowej funkcji żucia oraz pięknego i pełnego uśmiechu.

Protetyka - Protezy całkowite na zatrzaskach. Możesz już gryźć spokojnie! :)
Protetyka - Nowoczesne protezy Wrocław
Protetyka - Nowoczesne implanty, usługi najlepszych stomatologów we Wrocławiu, najlepsze implanty Wrocław
Protetyka - Zatrzaski zamontowane w korzeniach dolnych zębów [:de]Zatrzaski zamontowane w korzeniach dolnych zębów[:en]Zatrzaski zamontowane w korzeniach dolnych zębów

Oferta

Drogi Seniorze! Masz kilka ostatnich zębów w szczęce lub żuchwie? Nie możesz dobrze żuć, a protezy ruchome częściowe, które fundusz narodowy proponuje Ci wykonać stają się twoją zmorą? Pamiętaj, że możesz wykonać protezę pokrywającą, która ocali twoje ostatnie zęby, a co więcej sprawi, że staną się one pełnowartościowymi elementami retencyjnymi. Nie będziesz się obawiał, że w trakcie jedzenia, śmiechu czy kichnięcia będziesz je musiał utrzymywać siłą  mięśni i narażać się na duży dyskomfort zwłaszcza w towarzystwie.

Oferujemy szeroki zakres protez częściowych lub całkowitych pokrywających na różnego rodzaju elementach utrzymujących: zatrzaskach wewnątrz i zewnątrz korzeniowych, zasuwach, magnesach i koronach teleskopowych.

Prawidłowo zaplanowane protezy na zatrzaskach pozwolą Ci na osiągnięcie komfortu żucia, wpłynął pozytywnie na estetykę wyglądu podnosząc jednocześnie jakość twojego życia.

Korona

Korona jest stałym uzupełnieniem protetycznym, osłania uszkodzony w różnym zakresie( złamany, bezkształtny, przebarwiony ) ząb własny pacjenta. Prawidłowo wykonana i wkomponowana w łuk zębowy korona nie różni się od zęba własnego i wiernie odtwarza jego funkcję w zgryzie.

Ze względu na użyty do jej wykonania materiał wyróżniamy:

– korony akrylowe (zwykle tymczasowe),
– kompozytowe, korony na stali licowane porcelaną,
– korony na cyrkonie licowane porcelaną
– korony w całości wykonane z porcelany.

Most

Most to konstrukcja protetyczna na trwałe osadzona w jamie ustnej. Wykonujemy ją wtedy, kiedy chcemy uzupełnić jeden lub kilka brakujących zębów. Filarami dla mostu są sąsiadujące z luką zęby własne. Filary muszą być wydolne czynnościowo aby móc utrzymać wstawiony brakujący ząb czyli przęsło mostu.

W zależności od rodzaju materiału użytego do wykonania mostu można je podzielić na mosty akrylowe (najczęściej tymczasowe), mosty na stali licowane porcelaną, mosty na cyrkonie licowane porcelaną, mosty w całości porcelanowe, lub mosty wykonane z materiałów kompozytowych wzmacniane najczęściej włóknami szklanymi.

Jeśli istnieją przeciwwskazania medyczne lub przeszkody finansowe do wykonania implanto-korony ,to tradycyjny most jest najbardziej komfortowym uzupełnieniem protetycznym. Nie zajmuje on więcej miejsca niż wcześniej zęby własne. Przyzwyczajenie następuję szybko i bez trudności. Zszynowanie zębów ma korzystny wpływ na ich stabilizację.

W przeciwieństwie jednak do uzupełniania braków przy pomocy implantów mosty wymagają oszlifowania często zdrowych zębów filarowych. Dodatkowo zawieszone na filarach przęsło mostu jest w kontakcie błoną śluzową bezzębnego wyrostka i wymaga szczególnej pielęgnacji. W przypadku utraty kolejnego zęba nie ma możliwości rozbudowy tego uzupełnienia.

Implantoprotetyka to ta część leczenia implantologicznego, która sprawia, że na ustach pacjentów pojawia się uśmiech w dosłownym i przenośnym znaczeniu. Po kilku miesiącach leczenia wreszcie na wgojonych w kości implantach chirurgicznych specjalista protetyki osadza korony ,mosty lub protezy ruchome. W miejscu po braku zębowym jak grzyby po deszczu wyrastają nowe zęby. Efekt spektakularny choć droga długa i nie bez przeszkód.

Drogi Seniorze! Masz kilka ostatnich zębów w szczęce lub żuchwie? Nie możesz dobrze żuć, a protezy ruchome częściowe, które fundusz narodowy proponuje Ci wykonać stają się twoją zmorą? Pamiętaj, że możesz wykonać protezę pokrywającą, która ocali twoje ostatnie zęby, a co więcej sprawi, że staną się one pełnowartościowymi elementami retencyjnymi. Nie będziesz się obawiał, że w trakcie jedzenia, śmiechu czy kichnięcia będziesz je musiał utrzymywać siłą mięśni i narażać się na duży dyskomfort zwłaszcza w towarzystwie. Oferujemy szeroki zakres protez częściowych lub całkowitych pokrywających na różnego rodzaju elementach utrzymujących: zatrzaskach wewnątrz i zewnątrz korzeniowych, zasuwach, magnesach i koronach teleskopowych. Prawidłowo zaplanowane protezy na zatrzaskach pozwolą Ci na osiągnięcie komfortu żucia, wpłynął pozytywnie na estetykę wyglądu podnosząc jednocześnie jakość twojego życia.

Wkład koronowo-korzeniowy

Jest to uzupełnienie protetyczne stosowane w przypadku częściowego lub całkowitego uszkodzenia części koronowej zęba leczonego kanałowo. Umożliwia wzmocnienie złamanego zęba oraz jego odbudowę za pomocą wypełnienia, korony protetycznej lub mostu.

Wyróżniamy wkłady koronowo-korzeniowe standardowe oraz indywidualne.

Wkłady koronowo-korzeniowe standardowe – gotowe fabrycznie wkłady wykonane ze stali, tytanu, włókna szklanego. Wkłady te cementowane są w przestrzeni korzenia przygotowanej za pomocą specjalnie kalibrowanych wierteł.

Wkłady koronowo-korzeniowe indywidualne – wymagają pobrania wycisku przestrzeni na wkład przygotowanej w korzeniu złamanego zęba. Dzięki temu dają możliwość uzyskania dowolnego, określonego przez dentystę kształtu wkładu. Wkłady indywidualne dają możliwość odbudowy zęba w wyjątkowo trudnych sytuacjach np. przy linii złamania korzenia przebiegającej poniżej poziomu dziąsła.

Wkład koronowo korzeniowy - co to jest?

Zęby leczone kanałowo mają zwykle znacznie zniszczoną strukturę i przez to są zdecydowanie bardziej narażone na złamania niż zęby żywe. Aby temu zapobiec należy wzmocnić je wkładem koronowo – korzeniowym. Jest to element, który jest zakotwiczony w korzeniu zęba i odbudowuje jego część naddziąsłową. Taką odbudowę możemy wykonać w sposób zachowawczy przy pomocy wkładu z włókna szklanego i materiału kompozytowego lub jeśli mamy do dyspozycji tylko korzenie zęba z całkowicie zniszczoną częścią naddziąsłową możemy wykonać metalowy wkład, indywidualnie przygotowany dla każdego Pacjenta, który następnie pokrywamy koroną protetyczną, wiernie odtwarzającą kształt, kolor i funkcję naturalnego zęba. Aby możliwa była tego rodzaju odbudowa, warunkiem jest prawidłowo przeprowadzone leczenie kanałowe, najlepiej z wykorzystaniem mikroskopu i brak zmian zapalnych w kości. O możliwości takiej odbudowy zawsze decyduje lekarz po dokładnym zbadaniu Pacjenta i wykonaniu diagnostyki radiologicznej.

Onlay, Inlay, overlay

Kosmetyczne wypełnienia w koronie zęba, które stosuje się w przypadku dużych ubytków próchnicowych. Odbudowy te stanowią alternatywę wypełnień wykonanych metodą tradycyjną. Wkłady koronowe dokładnie odtwarzają punkty styczne, idealnie odwzorowują anatomiczne ukształtowanie powierzchni zgryzowej. Po opracowaniu ubytku w części koronowej zęba pobierane są wyciski, następnie labolatorium protetyczne przygotowuje idealnie dopasowany do ubytku nakład koronowy. Najczęściej uzupełnienia te wykonywane są z kompozytu światłoutwardzalnego.

Przy zastosowaniu uzupełnienia typu onlay, inlay, overly rozkład sił skierowanych na dany ząb jest bardziej fizjologiczny dzięki czemu ryzyko złamania części koronowej jest zdecydowanie mniejsze.

W zależności od rozmiaru pracy protetycznej wyróżniamy 3 rodzaje wkładów koronowych. Jeśli ubytki części koronowej dotyczą powierzchni żującej bez zajęcia guzków to stosuje się wypełnienie typu inlay. W przypadku odbudowania guzków – onlay. Jeśli zniszczenie zęba jest rozległe i zdrowe zostają tylko ściany zęba bez powierzchni żującej – overlay.

PROTETYKA

Całkowita proteza natychmiastowa (góra lub dół)

2000 zł

Proteza całkowita (górna lub dolna)

3000 zł

Proteza osiadająca częściowa

1800 zł

Zaczepy protetyczne typu magnes

1 200 zł

Zaczepy protetyczne typu Flexi-post overdenture

1000 zł

Zaczepy protetyczne typu Rhein/83

1000 zł

Proteza szkieletowa dolna

3000 zł

Proteza szkieletowa górna

3000 zł

Proteza na zaczepach percyzyjnych

3000-4000 zł

Podścielenie protezy w gabinecie

300 zł

Podścielenie protezy w laboratorium

500 zł

Naprawa protezy (1 punkt)

400 zł

Dopłata za elementy wzmacniające (siatka, łuk lany)

200 zł

Korekta protezy wykonanej w innym gabinecie

150 zł

Szynoproteza

3000 zł

Szyna relaksacyjna miękka

450 zł

Szyna relaksacyjna twarda

550 zł

Szyna Koisa

900 zł

Deprogramator Koisa

900 zł

Szyna Michigan

1000 zł

Szyna repozycyjna

1400 zł

Dostosowanie płytki zgryzowej

150 zł

Inlay porcelanowy

1 200 zł

Wkład koronowo-korzeniowy

800 zł

Wkład koronowo-korzeniowy lany ze złota (cena zależy od wagi wkładu)

350-550zł

Wkład koronowo-korzeniowy lany składany

800 zł

Wkład koronowo-korzeniowy składany ze złota (cena zależy od wagi wkładu)

600-900zł

Wkład koronowo-korzeniowy z włókien szklanych z odbudową kompozytową części koronowej

800zł

Korona Protemp

150 zł

Korona akrylowa tymczasowa wykonana w laboratorium

400 zł

Korona kompozytowa (pojedyńcza lub w moście)

1400 zł

Inlay kompoztytowy (pojedyńczy lub w moście)

750 zł

Korona lana licowana ceramiką

1700 zł

Korona porcelanowa na złocie

2000 zł

Korona pełnoceramiczna Zirconia

2000 zł

Korona pełnoceramiczna LAVA

2 000 zł

Frezowanie korony (dopłata)

200 zł

Most adhezyjny

800-2400 zł

Licówka kompozytowa

800 zł

Licówka porcelanowa

1 500 zł

Nakład zwarciowy akrylowy

150 zł

Podparcie szklane

1 000 zł

Usunięcie zacementowanego wkładu

100-200 zł

Zacementowanie lub zdjęcie mostu lub korony

100-200 zł

Cementowanie korony z innego gabinetu

100 zł

Wax up (za 1 ząb)

90 zł

Wax up (oba łuki)

1500 zł

Wizualizacja leczenia za jeden łuk (szyny, akryl)

150-200 zł

Endokorona kompozytowa

1050 zł

Rejestracja łukiem twarzowym

400 zł

Call Now ButtonZadzwoń