Stomatolog, dentysta Wrocław – Gabinet Stomatologiczny STARSDENT

PYTANIA PACJENTÓW

Czym różni się gabinetowe wybielanie zębów od wybielania nakładkowego?

W dzisiejszych czasach śnieżnobiały uśmiech w dużej mierze wpływa na poczucie atrakcyjności i pewności siebie. Pacjentom, dla których natura nie była na tyle łaskawa obdarowując ich perłowym uśmiechem proponujemy zabieg wybielania zębów. W naszej klinice oferujemy zarówno profesjonalne wybielanie gabinetowe przy użyciu lampy wybielającej, jak również wybielanie nakładkowe.

Wybielanie zębów poprzedza konsultacja lekarska, gdyż zabieg można przeprowadzić jedynie na zdrowych zębach i zdrowym przyzębiu. Konieczna jest również wizyta higienizacyjna – usunięcie kamienia i osadu, które zalegając na powierzchni zęba w znacznym stopniu zmniejszają skuteczność zabiegu wybielania.

Profesjonalne wybielanie zębów w gabinecie polega na kilkukrotnym nałożeniu specjalnego żelu wybielającego na powierzchnię zębów oraz poddaniu ich działaniem światła emitowanego przez lampę wybielającą, która przyspiesza sam proces wybielania. Cały zabieg odbywa się na jednej wizycie w gabinecie stomatologicznym i trwa około 1,5 – 2 godziny (długość zabiegu może się różnić w zależności od wyjściowego koloru zębów czy wrażliwości Pacjenta).

Wybielanie nakładkowe polega na wykonaniu indywidualnie dla Pacjenta celuloidowych nakładek z wyprofilowanymi zbiorniczkami na preparat wybielający (w formie żelu). Nakładki są precyzyjnie dopasowane przez lekarza stomatologa, który instruuje Pacjenta jak prawidłowo należy do nich aplikować otrzymany w gabinecie żel wybielający. Przeszkolony Pacjent wykonuje zalecone procedury w domu. Wybielanie tym sposobem trwa od 7 do 14 dni.

Efekt wybielania utrzymuje się od pół roku do dwóch lat w zależności od diety, zabiegów higienizacyjnych, palenia tytoniu. Należy zwrócić uwagę, iż wypełnienia oraz uzupełnienia protetyczne (np. korony) nie wybielą się – ich kolor pozostanie bez zmian. Może więc wystąpić po zabiegu wybielania estetyczne wskazanie do ich wymiany na jaśniejsze.

W czasie wybielania u niektórych Pacjentów występuje przejściowa nadwrażliwość zębów na zimno, która zwykle ustępuje w ciągu jednego do 3 dni po zakończeniu zabiegu.