Stomatolog, dentysta Wrocław – Gabinet Stomatologiczny STARSDENT

Stomatologia dziecięca

Stomatologia dziecięca – zdrowie zębów naszych młodych Pacjentów jest naszym priorytetem. W naszych gabinetach stomatologicznych wychodząc naprzeciw najbardziej bojaźliwym Pacjentom przeprowadzamy wizyty adaptacyjne mające na celu przezwyciężenie strachu przed zabiegiem.

Wizyty adaptacyjne- dlaczego są tak ważne?

Pierwszy kontakt dziecka z lekarzem stomatologiem najlepiej rozpocząć od wizyty adaptacyjnej, która pozwoli dziecku zapoznać się z nowym miejscem.
Takie wizyty odbywa się wtedy, kiedy nie ma jeszcze konieczności leczenia uzębienia małego pacjenta, dzięki czemu debiut na fotelu dentystycznym nie wiąże się z żadnym niemiłym czy bolesnym zabiegiem.

Leczenie zębów dzieci

Leczenie najmłodszych Pacjentów przeprowadzane jest z zastosowaniem zachęcających do leczenia metod tj.: znieczulenie żelowe, kolorowe wypełnienia, odznaki Dzielnego Pacjenta oraz szeregu nagród dla najodważniejszych. Zapewniamy, że pierwsza wizyta u stomatologa będzie przyjemna i bezstresowa zarówno dla dziecka jak i dla rodziców!

Kiedy rozpocząć leczenie aparatami ruchomymi?

Rodzice często zadają pytanie – kiedy rozpocząć leczenie aparatami ruchomymi? Dobrym momentem na rozpoczęcie takiego leczenia jest okres uzębienia mieszanego, kiedy mamy część zębów mlecznych i część zębów stałych. Wtedy to, możemy wyleczyć tak naprawdę większość wad zgryzu. Podczas takiego leczenia, bardzo ważna jest współpraca z rodzicami Pacjenta. Aby leczenie było efektywne konieczne jest noszenie aparatu całą noc i kilka godzin wciągu dnia. Ważne są też regularne wizyty kontrolne, wtedy to ortodonta sprawdza postępy leczenia i dostosowuje aparat. Leczenie ortodontyczne w wieku dziecięcym i młodzieńczym jest szybsze, łatwiejsze i daje lepsze efekty niż leczenie w wieku dorosłym. W dzieciństwie bowiem kształtują się kości części twarzowej czaszki – warto wykorzystać ten czas na modyfikowanie wzrostu szczęki czy żuchwy. Często dzięki temu możemy uniknąć usuwania zębów w przyszłości bądź nawet operacji chirurgicznych.

Call Now ButtonZadzwoń