Stomatolog, dentysta Wrocław – Gabinet Stomatologiczny STARSDENT

IMPLANTY

Implantologia to dziedzina stomatologii będąca najbardziej zaawansowaną metodą uzupełniania braków w uzębieniu. Pozwala ona przywrócić piękny i naturalny uśmiech, a przede wszystkim odbudować utraconą funkcję żucia. Uzupełnienia protetyczne – implanty  naśladują naturalne uzębienie, zarówno pod względem estetycznym, jak i funkcjonalnym.

W Klinice STARSdent we Wrocławiu proponujemy szeroką gamę rozwiązań implantów wykorzystując głównie systemy firm:

Straumann,

Astra Tech,

3i.

W planowaniu leczenia zawsze kierujemy się wskazaniami medycznymi analizując budowę anatomiczną i morfologiczną kości. Poznając pacjentów staramy się  sprostać ich oczekiwaniom względem leczenia zarówno pod kątem estetyki jak i funkcji zastosowanych rozwiązań implantoprotetycznych.

Implanty Wrocław STARSdent
Implanty Wrocław STARSdent

Implanty stomatologiczne to małe  śruby wykonane z materiałów biokompatybilnych, umieszczane podczas zabiegu  chirurgicznego w kościach szczęk. Mają one za zadanie zastąpić korzeń brakującego zęba oraz utworzyć podbudowę dla uzupełnień protetycznych (koron lub mostów ceramicznych). Po umieszczeniu implantu w kości dochodzi do procesu osseointegracji  czyli  trwałego połączenia żywej tkanki kostnej z powierzchnią implantu.

ETAPY LECZENIA IMPLANTOLOGICZNEGO

Diagnostyka i planowanie leczenia

Diagnostyka i planowanie leczenia obejmuje obszerny wywiad ogólnomedyczny i stomatologiczny. Koncentrujemy się na uzyskaniu informacji na temat schorzeń ogólnych mogących mieć wpływ na planowanie leczenia implantów, poznanie przyczyny utraty zębów, nawyków higienicznych oraz potrzeb i oczekiwań pacjenta. Na tym etapie leczenia wykonujemy potrzebne badania dodatkowe  radiowizjografia, pantomografia, tomografia komputerowa. Pozwalają one na ocenę: ilości i stanu kości mającej stanowić podłoże dla wszczepu, stanu zębów sąsiadujących z luką oraz rozmiaru i położenia struktur anatomicznych mogących utrudniać przeprowadzenie zabiegu.

Implanty Wrocław STARSdent

Etap chirurgiczny

Etap chirurgiczny polega na  wszczepienie implantu w odpowiednim położeniu do kości szczęk. Zabieg  ten  wykonywany jest w  znieczulenia miejscowym. W wyjątkowych sytuacjach  zabieg może zostać wykonany pod narkozą.

Etap protetyczny

Po zakończeniu procesu integracji implantu z kością (od 3 do 6 miesięcy) przeprowadzane jest ostateczne leczenie protetyczne, a więc wykonywanie uzupełnień opartych na implantach (np. korony, mosty, protezy). 

Zalety implantów

Implant działa tak samo, jak korzeń zęba naturalnego pozwalając zachować kość wyrostka zębodołowego;

Implanty wykonane są z materiałów biokompatybilnych, czyli bardzo dobrze tolerowanych przez organizm człowieka i nie wywołujących reakcji alergicznych;

Implant może służyć do końca życia;

Dzięki zastosowaniu implantów nie ma potrzeby szlifowania zdrowych, sąsiednich zębów, czego wymagają tradycyjne procedury wykonywania koron i mostów.

Implanty Wrocław STARSdent
Pojedyncze braki zaopatrzone koronami na implantach-modele robocze, STARSdent, implanty Wrocław

CHIRURGIA IMPLANTOLOGICZNA

Wszczepienie implantu 3i

3 500 zł

Wszczepienie implantu Astra Tech

3 500 zł

Wszepienie implantu Straumann

3 500 zł

Korona na łączniku typu atlantis

4 000 zł

Korona na łączniku standardowym

3 500 zł

Regeneracja kości Bio-Oss

1500-3000zł

Odsłonięcie implantu i założenie śruby gojącej

200zł

Call Now ButtonZadzwoń