Stomatolog, dentysta Wrocław – Gabinet Stomatologiczny STARSDENT

System Invisalign

System Invisalign – to alternatywa dla klasycznych aparatów stałych. Podstawę systemu tworzą przeźroczyste nakładki projektowane indywidualnie do zgryzu Pacjenta na podstawie cyfrowych wycisków. W trakcie leczenia Pacjent zakłada na zęby od 12 do 48 specjalnie wyprofilowanych szyn – w zależności od występującej wady zgryzu – aż do wyrównania zębów. Każda szyna Invisalign noszona jest przez 2 tygodnie, po czym wymienia się ją na nową. Zaletą tego systemu jest dyskrecja, jak również możliwość wyjęcia szyny w każdej chwili np. podczas jedzenia czy mycia zębów.

Zobacz proces leczenia przed jego rozpoczęciem

Każdy pacjent Invisalign może przekonać się, jak będzie wyglądał jego uśmiech jeszcze przed rozpoczęciem leczenia. Służy do tego technologia ClinCheck®, która pozwala uzyskać cyfrową mapę całego przebiegu leczenia Invisalign. Lekarz Invisalign opracowuje precyzyjny, spersonalizowany plan leczenia, z uwzględnieniem dokładnych przemieszczeń zębów oraz czasu potrzebnego na leczenie.

Od czego zacząć? Jak przebiega proces leczenia?

Pierwszym krokiem jest konsultacja ortodontyczna na której lekarz przedstawi możliwości leczenia Twojej wady zgryzu.

 

Po zakwalifikowaniu do leczenia przez lekarza Invisalign zostaną wykonane zdjęcia: pantomograficzne oraz cefalometryczne, skany cyfrowe zębów pacjenta.

 

Ta dokumentacja jest podstawą do stworzenia indywidualnego planu leczenia ClinCheck® 3D.

 

Następnie pacjent otrzymuje zestaw wykonanych specjalnie dla niego nakładek, które musi codziennie nosić i wymieniać w domu – przeciętnie co 1-2 tygodnie. 

 

Czas oczekiwania na odbiór nakładek Invisalign wynosi około miesiąca.

 

Lekarz spotyka się z pacjentem co 6-8 tygodni w celu monitorowania postępów leczenia i wydania nowych nakładek. Po zakończeniu leczenia wymagane jest stosowanie aparatu retencyjnego, który utrzymuje zęby w ich nowej pozycji. 

Call Now ButtonZadzwoń